Závoj

Závoj

Ústí nad Labem, Univerzita J. E. Purkyně - Červená aula

DSC_1060
DSC_1062
DSC_1063
DSC_1066
ujepzavoj
zavoj
Výška
148 cm
Materiál
třešeň / cherry tree
Rok
2002

Na počátku listopadu 2018 byla úspěšně instalována dvě díla ze zakoupené kolekce mistrových děl v Kampusu Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. Dílo „Kniha života“ bylo umístěné do moderního interiéru univerzitní Vědecké knihovny UJEP. Druhé dílo „Závoj“ bylo instalováno do prostoru univerzitní Červené auly UJEP.

Propojením moderní architektury s lyricky ztvárněnými díly současného umění tímto vznikla unikátní výtvarná kompozice. Okouzlující díla akad. sochaře Ivana Záleského dotvářejí v moderních prostorách univerzitního kampusu nenahraditelný životní odkaz současné i budoucí generaci studentů a všem, kteří do těchto prostor zavítají. Díla svým umístěním budou navždy vybízet k zastavení, inspiraci a zamyšlení.

Zvláštní poděkování věnujeme panu rektorovi Univerzity J. E. Purkyně doc. RNDr. Martinu Balejovi, Ph.D.; panu prorektorovi pro rozvoj a kvalitu PhDr. Jaroslavu Zukersteinovi, Ph.D., a rovněž paní kancléřce Mgr. Janě Kasaničové. Je nezapomenutelným počinem, když se noblesa a profesionalita těchto tří ústeckých patriotů a zástupců významné severočeské univerzity snoubí se zájmem o umění význačného českého umělce. Vážíme si nesmírně krásné spolupráce s vedením UJEP a vzdáváme hold osvíceným projektům a podpoře všeho co svou uměleckou a lidskou hodnotou přetrvává.

http://www.ivanzalesky.eu/dilo/380/kniha-zivota

 

Napište nám

V případě zájmu zakoupení díla či získání bližších informací o díle nebo umělci nás kontaktujte.

e-mail : info@ivanzalesky.eu

Pokud nezadáte e-mail, nemůžeme Vám odpovědět.

Napište prosím znění Vaší zprávy.

antispam pict