Kniha života

Kniha života

Ústí nad Labem, Univerzita J. E. Purkyně - Vědecká knihovna

DSC_1044
DSC_1045
Výška
39 cm
Délka
45 cm
Materiál
patinovaný 60% cín / patina 60% tin
Rok
2007

Na počátku listopadu 2018 byla úspěšně instalována dvě díla ze zakoupené kolekce mistrových děl v Kampusu Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. Dílo „Kniha života“ bylo umístěné do moderního interiéru univerzitní Vědecké knihovny UJEP. Druhé dílo „Závoj“ bylo instalováno do prostoru univerzitní Červené auly UJEP.

Propojením moderní architektury s lyricky ztvárněnými díly současného umění tímto vznikla unikátní výtvarná kompozice. Okouzlující díla akad. sochaře Ivana Záleského dotvářejí v moderních prostorách univerzitního kampusu nenahraditelný životní odkaz současné i budoucí generaci studentů a všem, kteří do těchto prostor zavítají. Díla svým umístěním budou navždy vybízet k zastavení, inspiraci a zamyšlení.

 

Zvláštní poděkování věnujeme panu rektorovi Univerzity J. E. Purkyně doc. RNDr. Martinu Balejovi, Ph.D.; panu prorektorovi pro rozvoj a kvalitu PhDr. Jaroslavu Zukersteinovi, Ph.D., a rovněž paní kancléřce Mgr. Janě Kasaničové. Je nezapomenutelným počinem, když se noblesa a profesionalita těchto tří ústeckých patriotů a zástupců významné severočeské univerzity snoubí se zájmem o umění význačného českého umělce. Vážíme si nesmírně krásné spolupráce s vedením UJEP a vzdáváme hold osvíceným projektům a podpoře všeho co svou uměleckou a lidskou hodnotou přetrvává.

http://www.ivanzalesky.eu/dilo/381/zavoj

Napište nám

V případě zájmu zakoupení díla či získání bližších informací o díle nebo umělci nás kontaktujte.

e-mail : info@ivanzalesky.eu

Pokud nezadáte e-mail, nemůžeme Vám odpovědět.

Napište prosím znění Vaší zprávy.

antispam pict